Menu
Obec Zuberec
ObecZuberec

Vystúpenie FSK BOSAK z Bošáce v Zuberci

FSK Bosak

V sobotu 18. novembra o 18,00 hod. vás pozývame do sály Kultúrneho domu v Zuberci na vystúpenie FSK BOSAK z Bošáce.
Tešiť sa môžete na spev, hudbu a zvyky z Bošáckej doliny.

Vstupné dobrovoľné

FSK BOSAK sa venuje oživovaniu starých a mnohokrát aj zbudnutých piesní, hlavne z prostredia Bošáckej doliny a tie prezentuje aj na svojich vystúpeniach, samozrejme v autentickom bošáckom nárečí a kroji. 

Obsadenie hudobných nástrojov  hudobného sprievodu FSK BOSAK, je tiež typické pre prostredie, z ktorého vychádza - heligónka, klarinet a trúbka. FSK BOSAK sa snaží aj o udržiavanie a znovu oživenie tradícií a zvykov, ktoré boli pre prostredie Bošáckej doliny typické.


Skupina má za sebou mnoho vystúpení nielen na domácej pôde v Bošáckej doline a jej okolí, ale aj v rámci Myjavskej a Trenčianskej oblasti a viackrát vystupovala aj v Českej republike. 

V roku 2022 sa veľmi úspešne predstavili na Medzinárodnom folklórnom festivale na Myjave, kde získali pozitívnu spätnú väzbu od mnohohých návštevníkov festivalu.

V roku 2023 vystupovali na Podjavorinskom folklórnom festivale na vrchu Roh v Lubine a na Slávnostiach bratstva Čechov a Slovákov na Veľkej Javorine.

Pre členov FSK BOSAK je najväčšou radosťou, že ich rady sa rozširujú a to hlavne o mladých ľudí, ktorí snáď budú pokračovateľmi a rozširovateľmi autentickej ľudovej kultúry Bošáckej doliny. To jeho členov podnecuje k ďalšej práci a ešte väčšej chuti propagovať tento malý, ale krásny kút Slovenska.

Dátum vloženia: 10. 11. 2023 14:31
Dátum poslednej aktualizácie: 13. 11. 2023 15:11

Obec

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

eu

Aktuálny denný kurz zmenárne:

 Nákup czkCZK   25,04

Predaj czkCZK    23,49

 NákupplnPLN     4,54

 Predaj plnPLN    4,17

 

Aktuálne počasie

<<
>>
dnes, piatok 1. 12. 2023
sneženie 2 °C -2 °C
sneženie, slabý severovýchodný vietor
vietorSV, 1.52m/s
tlak1004hPa
vlhkosť97%
sneženie6.16mm

Sviatok

Meniny má Edmund, Edmunda, Elza